misto.infoblog.cz

Čeho se máte řídit při výběru realitní kanceláře?

Publikováno 22.06.2016 v 23:43 v kategorii REALITY, přečteno: 40x

Chystáte se prodat vaši nemovitost, ale netušíte tak úplně jak to udělat? Nemovitost většinou neprodáváte víckrát jak jednou za život, ale veškerá dřina, která vás čeká u jednoho prodeje, vydá za deset takových. U prodeje nemovitosti se vždy vyplatí přizvat realitního makléře. Běžná provize bývá 5% z prodeje a za hladký proces bez stresu. Prodej nemovitosti totiž není jen o tom mít nemovitost, ale správně ji prezentovat a zařídit vše potřebné.

Zvládněte všechno důležité před prodejem
KoupěBydlení Praha je velmi žádané, spousta mladých lidí hledá příležitost mít vlastní dům. 

Aby si ale vybrali tu vaši, je třeba udělat několik důležitých kroků, které vám pomohou prodat rychle a za dobrou kupní cenu. 

Ta by měla odpovídat stavu nemovitosti, ale dá se navýšit, pokud provedete menší úpravy, které pomohou nejen na oko, ale celkově zlepší její stav. Stejně důležitá je kvalitní propagace, která vám pomůže zaujmout budoucí zájemce. To je však teprve začátek celého kolotoče, který vás čeká.

Povolejte do zbraně makléře

Prodej nemovitosti je velmi stresující záležitost, která vyžaduje spoustu času a také práce. Musíte připravit nemovitost k prodeji, zadat inzeráty a poté komunikovat se zájemci a provádět je po nemovitosti. 

Realitní makléři jsou přesně to, co hledáte, protože vám ušetří spoustu práce i stresu. Kromě přípravy a propagace vám makléř pomůže i se zájemci a právními záležitostmi, které budou následovat. Může také pomoci sepsat kvalitní smlouvu a vyřídit samotný převod nemovitosti.


Důležité je najít profesionála

Najít dobrého makléře chce trochu trpělivosti. Makléřem totiž může být každý druhý, aniž má potřebnou kvalifikaci nebo zkušenosti. Vybrané realitní kanceláře podrobně zkontrolujte. Jak dlouho fungují na trhu, jaké mají zkušenosti. 

Důležité jsou také reference. Prodával nemovitost nějaký váš známý? Měl realitního makléře? Zeptejte se na něho. Nové byty v Praze se sice prodávají rychleji, ale i staršími to jde skvěle, když víte, jak na to.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?