misto.infoblog.cz

Nového nájemníka si raději předem prověřte

Publikováno 10.04.2018 v 08:20 v kategorii REALITY, přečteno: 20x

Chcete pronajmout váš byt nebo jinou nemovitost? Nevíte si rady s tím, jak najít toho správného nájemníka, aby nepůsobil škody? V článku se dozvíte pár rad, jak si případného nájemníka prověřit. Také poradíme pár tipů, jak na správný pronájem.

Ptejte se
BytNevhodné kandidáty můžete odradit už jen tím, že do inzerátu napíšete, že si ve vaší nemovitosti nepřejete divoké oslavy apod.

I tak ale bude potřeba tuto skutečnost připomenout při prohlídkách. Během prohlídky vaší nemovitosti se také můžete ptát na to, co vás zajímá.

O byty k pronájmu je velký zájem, hlavně mezi mladými. Předejděte riziku neplatičů a ptejte se. Na co? 

Třeba na to, jakou mají zájemci práci, zda studují, na jejich zájmy a další věci. Někdy se z jejich odpovědí dá vydedukovat mnoho. I to, jací nájemníci by to mohli případně být.

Zahajte špionáž

Máte po prohlídkách. Nezbývá tedy nic jiného než si vybrat toho jednoho pravého nájemníka. Jak to udělat? Můžete zahájit špionáž a najít si na vašeho potencionálního nájemníka kde co. Zkuste sociální sítě. Možná odhalíte jeho pravou tvář.

Navenek slušný zájemce zveřejňuje na svých sociálních sítích nelichotivé obrázky z divoké párty. Někdy se i z milého člověka vyklube realitní rádce, který vlastně chce byt koupit a snaží se vás přemluvit k prodeji nemovitosti.

Od takových dejte raději ruce pryč. Mnoho informací lze zjistit i z různých evidencí a rejstříků. Zjistíte například to, zda má nájemce nějaké dluhy.

Prodej nemovitosti?

Stále jste nesehnali vhodného kandidáta? Můžete hledat znovu. Pokud ale nechcete, můžete zvážit prodej vašeho bytu. Portálů, které nabízejí byty na prodej je nespočet.

Můžete nabízet přes realitku nebo bez realitky. Pokud si však vyberete prodej přes realitku, počítejte s tím, že realitnímu makléři musíte zaplatit provizi. Ve finále ale nezapomínejte na smlouvu! Ta je ze všeho nejdůležitější.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?