misto.infoblog.cz

Pozemek v Praze jako ideální místo k bydlení nebo podnikání

Publikováno 01.11.2015 v 09:21 v kategorii POZEMKY, přečteno: 37x

Toužíte po koupi pozemku v Praze nebo jejím okolí k bydlení nebo třeba podnikání? Právě v této oblasti není příliš mnoho kvalitních stavebních pozemků. Proto se často se v nabídkách objevují parcely, které mají vady nebo nedostatky. Většina z nich se dá odhalit při prohlídce. Na co se zaměřit?

Právní stav pozemku
PozemekJestliže se zajímáte o prodej pozemků, navštivte katastr nemovitostí a vyžádejte si list vlastnictví. 

Zkontrolujte, jestli je osoba, která vám pozemek nabízí jeho vlastníkem a zda nejsou na pozemek uvalena nějaká omezení. Nejčastěji se jedná o věcné břemeno nebo zástavní právo. Kromě těchto informací je také nutné zjistit, jestli je pozemek stavební. Pro tyto údaje zajděte na stavební úřad a vyžádejte si územní plán.

Zjistíte v něm, které pozemky jsou a které nejsou stavební vč. vymezení toho, co lze na konkrétním pozemku stavět (sklon střechy, výška objektu a další). Kromě toho vyčtete z územního plánu také, kde se nachází záplavové oblasti, ochranná pásma nebo další limity pozemku. 

Inženýrské sítě na pozemku

Zjistěte si, zda je na pozemku zajištěná kanalizace, vodovod, plyn, elektřina a komunikace. Pokud jsou všechny tyto sítě vyvedeny na váš pozemek a zkolaudovány, je to skvělá zpráva. Může nastat i opačná situace.

A to i v případě, že se jedná o prodej pozemků Praha. Poté nezbývá než si nechat sítě na pozemek přivést. Počítejte ovšem s tím, že to může trvat až nepříjemně dlouhou dobu a nebude to zadarmo.

Budoucí plán výstavby

Teď vám pozemek vyhovuje, ale jak to bude za 5 nebo 10 let? Určitě se vyplatí nahlédnout do územního plánu obce a zjistit, zda se nechystá v blízkosti vašeho pozemku nějaká výstavba.

Dálniční přivaděč nebo továrna by se vám pod okny jistě nelíbily. Je možné, že byste váš vysněný pozemek museli nakonec umístit na internet do rubriky prodej nebo pronájem pozemků.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?