misto.infoblog.cz

Řešíte schody v interiéru?

Publikováno 25.04.2017 v 23:48 v kategorii REALITY, přečteno: 33x

Je vaším snem patrový byt? Pak byste měli vzít v úvahu také kvalitní schody do patra. Protože jen to, že jsou krásné nebo designově nejnovější, je jedna věc. Pokud na nich pokaždé upadnete a zraníte se, věc druhá. Schody by měly být praktickou součástí bydlení, zároveň ale také budou tvořit velmi výrazný prvek bytu. Proto myslete jak na praktičnost tak na design. Navíc myslete i do budoucna. Přece jen mohou nastat situace, kdy vám každý schod může způsobit problém.

Bezpečné schodiště je základ
DůmNejčastějším materiálem vhodným pro schodiště je beton, ten vás asi také napadne jako první. 

Starší patrové domy na prodej Praha nejspíš přesně také schody mít budou. Ty nechte v každém případě zkontrolovat. 

Všeobecně jsou na ně kladeny nejvyšší nároky. A to jak co se týče bezpečnosti, trvanlivosti i statiky. Pokud chcete stávající schody pouze renovovat, je to v podstatě nejjednodušší varianta ze všech možných. 

Existují i možnosti, jak opravit schody bez zbytečného bourání. To jde u statického schodiště, které není úplně zničené. Obkládání zvládne i naprostý amatér a budete mít radost z vlastní odvedené práce.

Máte na výběr z různých materiálů

Pokud se rozhodujete pro samonosné schodiště, můžete si vybrat dřevo, kov, sklo nebo jejich vhodnou kombinaci. Velmi oblíbené jsou celodřevěná masivní schodiště z dubu, buku nebo jasanu. 

Jsou to však dražší varianty než třeba smrk a borovice, jsou ale mnohem odolnější vůči běžnému opotřebení. Nové byty v Praze spoléhají především na dojem, takže pokud chcete koupit nový byt, většinou se setkáte s designovými kombinacemi. Ne každá je ovšem praktická.

Kov nebo sklo?

S kovem se setkáte především v exteriérech, v interiéru minimálně. Pokud však chcete celokovové schodiště i domů, myslete na celkový design, aby schodiště nepůsobilo jako pěst na oko. 

Sklo je stylové, ale na druhou stranu může způsobovat závratě. Plus jejich údržba není zrovna jednoduchá. Aby bylo vaše bydlení Praha to nejlepší, záleží jen na tom, abyste s ním byli co nejspokojenější.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?