misto.infoblog.cz

Vybíráte parcelu a chcete stavět dům?

Publikováno 29.05.2015 v 08:32 v kategorii POZEMKY, přečteno: 41x

Postavit dům je snem mnoha lidí. Aby se ale sen stal realitou, je třeba prozkoumat terén. Není vše jen o dostatku či nedostatku financí. Výběr správného místa, stejně jako samotná stavba domu by měly být podloženy kvalitním průzkumem. Stavební parcela není jen o výměře. Zkoumejte okolí, možnosti, které lokalita nabízí. Výběr se také odvíjí od jednotlivých prodejců. Hledejte kvalitní parcelu v dobré lokalitě od solidního prodejce.

Existuje vhodná doba ke koupi pozemku?
Stavební pozemekTrh s nemovitostmi je stálý trh. Jestli existuje vhodná doba, kdy kupovat nemovitost, je dobrá leč velmi složitá otázka. 

Stavební pozemky, respektive jejich cena, závisí například na aktuální výši inflace. Ta se ale těžko předvídá v dlouhodobém horizontu. Můžete také využít nejrůznější veřejně dostupné statistiky.

I ty by vám mohly být při rozhodování nápomocné. Důležitá je také vaše finanční situace. Současná i budoucí. Koupí pozemku vše teprve začíná. Stavba domu a následná údržba vás bude také něco stát.

Existuje ideální místo pro stavbu domu?

Pozemky k prodeji najdete v různých oblastech. Lokalita pozemku bude další z věcí, které váš výběr výrazně ovlivní. Stejně tak cenu. Budete chtít bydlet v blízkosti pracoviště, školy, kam budou chodit vaše děti, lékaře. 

Kritérií, která vás budou zajímat, je jistě mnohem víc. Samozřejmě platí, že atraktivní lokality, jako jsou například střední Čechy nebo přímo Praha, budou dražší, než méně preferované. Pozemky v blízkosti centra města jsou velmi žádané. U takových se nevyplatí moc dlouho čekat.

Podle čeho vybírat správnou parcelu?
ParcelaIdeální parcela by měla splňovat všechny vaše požadavky. A to nejen ty současné, ale i budoucí. Směrodatná bude výměra. 

Záleží jen na vás, zda chcete mít vlastní velkou zahradu či bazén. Nezapomínejte ale také na pravidelnou údržbu. 

Budete ji zvládat? Okolí parcely je také důležité. Kam bude směřovat výhled z vašeho budoucího domu? Technická infrastruktura by měla být v dobrém stavu. Havárie plynu či vody nejsou ani příjemné ani žádoucí. Pečlivě hodnoťte a vyberte správně.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?